| Lala20 a întrebat:

De dimineata imi simt gatul umflat, ma deranjeaza cand inghit dar nu ma ustura/ doare. altceva acum nu pot sa spun ca am.joi m-a durut capul si am luat antinevralgic si de ieri am fost putin ragusita. Oare poate fi rubeola (este epidemie pe la mine, si nu am mai facut niciodata dar din cate mi s-a spus am facut un vaccin dar demuuuult ~10 ani in urma)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Cred ca ai avut candva capul ud si apoi ai iesit afara.
Cred ca ar fi bine sa iei Nurofen si Strepsilz si sa stai putin linistita.
E bine macar ca nu iti curge nasul, papa:*

| samiZiciPompier a răspuns:

Du-te la o farmacie si spune simptomele astea. Pt gat probabil o sa iti dea tantum verde (mai poti bea si ceaiuri calde). trece in cateva zile happy