| Eugeniusu a întrebat:

De doua luni am observat o deformare mica in zona aceea de la gat spre umar, cred ca e vorba de osul ala de deasupra pieptului (clavicula). Se vede putin mai scos in sus osul (chiar deasupra umarului). E o diferenta care se observa cu ochiul liber la clavicula din partea stanga fata de cea din partea dreapta. Am o durere suportabila cand sunt la sala si ridic greutati pentru a lucra muschii umerilor. Simt o durere minora chiar si atunci cand trag patura peste mine cu mana stanga (simt o durere mica in umar). Oare care este motivul, cum am reusit sa fac aceasta deformare? Unde trebuie sa merg, la urgenta sau la medicul de familie? Ce o sa imi faca?
Dau funda si vot la cine ma lamureste, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

O fi și febră. Poate și ai slăbit, consultă dr de familie. Doar o sa te consulte si ti pune cateva intrebari.