| Stamate_Iulia_1990 a întrebat:

De ieri seara iau ovule cervugid si flucovim... azi dimineata si cand am venit de la scoala am eliminat ce a ramas din ovul ceva galben si nu a fost putin, pentru ca nu am facut spalaturi vaginale nu am cum dimineata, si ca cam doare sub burta de la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pentru ca era musai sa te duci la un ginecolog sa iti prescrie acele pastile, alea nu se iau de capul tau, mai ales ca poti sa ramai si inferita.
Ovulul are rol de a spala acolo jos, de aceea se elimina cantiati mari de lichid.
Iar la intrebarea de ce te doare, sincer nu stiu, ori ca tratamentul e gresit si iti faci rau, ori ai alta problema medicala, si trebuie sa consulti de urgenta ginecolog ( e gratuit daca iti da trimitere medicul de familie).