| YONTU a întrebat:

De la 5 ani transpir in continuu pe maini si picioare si nu stiu ce sa fac. Cand nu am sosete in piciaore transpir, iar cand nu le port, transpiratia nu se lipeste de mine. Daca transpir pe picioare transpir automat pe maini. Am incercat tot felul de tratamente (mai ales creme), dar nici unul nu si-a facut efectul. crying Imi puteti spune de ce mi se provoaca asemenea transpiratii si ce mi-ati recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| GabiiHa? a răspuns:

Fa urmatoarea:
Pune 2 litri apa si 2 pumni de var. Dizolva varul in apa si tine picioarele 10 min in amestec.
Scoate picioarele din apa, nu te clati, trage niste sosete uscate, repeta a doua zi procedura si o bucata de vreme nu vei mai transpiar atat.Asa procedau si bunicii nostri in razboi.
Funda? puppy dog eyes

| valentingb a răspuns:

Ai probleme cu glandele, trebuie sa mergi la un medic, nu la farmacist.

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Normal tu ai lipsa de calciu :{. Iar cand porti ciorapi normal ca nu se poarta ca is unele materiale care absorb umiditateawinking. asa si eu acum pe vara imi transpira picioarele de mama mama. si cand port ciorapi nu imi mai transpira. e lipsa de calciu poate ori caldura de afara iar cand purtam ciorabi testutu din care sunt facuti absorba transpiratia/umiditatea tongue. Fundita; x

| YONTU explică (pentru asdasdasdasdasdsa):

Frate e chiar invers : cand port ciorapi transpir si cand nu, nu transpir

| asdasdasdasdasdsa a răspuns (pentru YONTU):

Pai esti un tampit fi atent ce ai scris tu cap de blana straight face Deci ai gresit din ambele puncte de vedere "Cand nu am sosete in piciaore transpir, iar cand nu le port, transpiratia nu se lipeste de mine" Deci cand nu ai sosete in picioare transpiri, iar cand nu le porti transpiratia se lipeste de tine. Alege o data straight face ai gresit macar pentru ca ma obosi sa raspund la prostia ta da-mi funda

| YONTU explică (pentru asdasdasdasdasdsa):

Opsss cand nu le am in picioare transpir greseala

| asdasdasdasdasdsa a răspuns (pentru YONTU):

Pai it izisei de ce straight face De le caldura de afara ori ai lipsa de calciu, ca si mie mi se intampla asa cand nu am ciorapi transpir cand am nu transpir. Si e de la caldura de afara sau avem lipsa de calciu. Dami funda tongue ca te fac sa intelegi, mai ma si ametisi :]]

| YONTU explică (pentru asdasdasdasdasdsa):

Sa stii ca si iarna transpir mai ceva ca vara

| asdasdasdasdasdsa a răspuns (pentru YONTU):

Atunci e lipsa de calciu straight face Funda

| YONTU explică (pentru asdasdasdasdasdsa):

Mai vad thinking

| asdasdasdasdasdsa a răspuns (pentru YONTU):

:-s. Nici nu ma mai obosesc cu tine...

| YONTU explică (pentru asdasdasdasdasdsa):

Pai asteapta sa mai raspunda si altii la intrebare si tu imediat ceri funda si daca nu vreau sa-ti dau ce

| vasiii a răspuns:

S-ar putea sa ai hiperhidroza care consta in transpiratie excesiva etc etc si o poti trata astfel:intr-un vas cu apa (maxim patru cani) amestecati 100 de grame de frunze de salvie, 20 grame de coada calului si 20 grame de radacini de valeriana si fierbeti-le timp de 10 minute. Consumati acest ceai cald, de trei ori pe zi.
eu asta am gasit intr-o carte cu remedii naturiste
sper ca te-am ajutathappy

| YONTU explică (pentru vasiii):

Sa stii ca foarte mult o sa incer si o sa-ti dau FunDoiI thinking

| vasiii a răspuns (pentru YONTU):

:*