| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

De la ce ma poate durea o vena de la mana stanga? Are legatura cu faptul ca fac sport? Ce trebuie sa ii fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci consultă medicul sportiv, este cel mai în măsură să te ajute și să te trateze cât mai corect.
Sănătate!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu mergi la medic?
Poate fi un tromb!
Pa, pa.

| TheTruthBeneathTheRose explică (pentru Legiuitoarea):

Buna!
Nu merg la medic fiindca am colegi care au avutsi ei astfel de dureri si s-au rezolvat de la sine. Acesti colegi fac la fel ca mine handbal si de aceea cred ca ar putea avea vreo legatura cu sportul. Oricum, nu ma mai durut de la o vreme.

| TheTruthBeneathTheRose explică (pentru Legiuitoarea):

Buna!
Multumesc!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru TheTruthBeneathTheRose):

Bună.
Atunci consultă medicul sportiv, este cel mai în măsură să te ajute și să te trateze cât mai corect.
Sănătate!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Cu multă plăcere, nu uita să îți faci o bună încălzire înainte de antrenament.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ai facut o miscare gresita si s-a rasucit/lovit. Un masaj usor o va juta. Dar nu trece pe loc, ai putina rabdare.

| BoogieqTp a răspuns:

Nu prea stiu eu cum ti-ai dat tu seama ca te doare vena... dar in fine poate te-ai lovit pe partea aia a mainii unde poti vedea venele prin piele sau in cel mai rau caz ai un cheag de sange dar oricum de la sport nu e sigur, sportul te ajuta nu iti face rau