| teutzykapiki a întrebat:

De la ce vine sughitul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustSimple a răspuns:

Este o contractie brusca si convulsiva a diafragmei insotita de un zgomot nearticulat cauzat de trecerea aerului prin glota.Provine de la frig,mancare rece,infectii, operatii, bautura gazoasa s.a.

3 răspunsuri:
| cryna a răspuns:

Pai eu sughit cand mie foarte frig.si mama imi mai zice ca sughit cand ma pomeneste cineva laughing acum nu stiu sigur care e cauza. cert e ca daca ma gandesc la cine m-ar putea pomenii nu mai sughit.dar totusi cred ca e o coincidenta laughing nu cred in de astea

| NoCharachter a răspuns:

Sughitul de obicei vine atunci cand iti vine sa stranuti si te obtii, sau iti vine sa ragai si te obtii.