| umbra09 a întrebat:

De o luna fac flotari pentru piept diverse exerciti eu vreau sa cresc doar in piept deocamndata am citit pe internet pe unele siteuri ca daca fac pauza 24 sau 48 de ore dupa antrenament pieptul se dezvolta mai bine... eu nu stiu ce sa fac eu sunt de parere ca e invers daca faci sport in fiecare zi e mai bine de cat de 2a ori pe saptamana... nu vreau sa fac alte exerciti pentru brate abdomen etc funda celui care imi explica cum sta treaba mai exact

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreyFsk a răspuns:

Şi eu fac aşa de 2 ani. Crede-mă după ce faci flotări pieptul creşte oricum. Fă tu 10 flotări pe serie şi fă în jur de 6-7 serii, dar fă-le încet pentru a se contracta bine pieptul, totul ţine să rezişti. Flotările nu se fac deodată dacă vrei definire, se fac puţine şi în serii îţi recomand 10 flotări / serie şi fă 3-4 serii. Sau ar mai exista ceva, poţi face o genoflexiune plus o flotare şi la 2 genoflexiuni corespund 2 flotări la 3 genoflexiuni 3 flotări şi tot aşa, fă aşa până la 10 timp de o săpt. sau două. Dacă faci ce ţi-am spus eu timp de 2 luni si vei vedea rezultate.Incearcă să le faci cu picioarele pe un scaun.