Întrebare recomandată | teleman22 a întrebat:

De un 1 am amigdala dreapta umflata am luat antibiotic am loat tot ce se putea si nu se dezumfla de loc dar specific ca am maseaua din dreapta sparta si cu o carie foarte mare ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi nu e amigdala, este măseaua, si durerea radiază in amigdală. Mergi si tratează, sau scoate măseaua.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PrisacaruVlad01 a răspuns:

Tai-o