| JonnyFriptura a întrebat:

De unde pot comanda somnifere puternice online?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

În primul rând nu cred că le poți comanda online. În orice caz,îți recomand cu toată convingerea că nu trebuie să mai cumperi online pentru că prețul este dublat sau triplat,calitatea este mai redusă decât în magazine și de multe ori persoana x plătește și nu i se mai aduce comanda. Dacă îți dorești ceva să cumperi mergi la magazin. Cât despre somnifere, nu îți recomand. Există alte metode naturiste. Somniferele pot avea reacții adverse periculoase și oricum, somniferele ajung la creier și riști să faci accident vascular.

| IMC90 a răspuns (pentru Maariiaa):

''Există alte metode naturiste''

Si marijuana e naturista, si este foarte buna pentru insomnie laughing Chiar medicamentul de electie laughing

Daca este naturist nu inseamna ca nu are efecte adverse...

| Maariiaa a răspuns (pentru IMC90):

Marijuana este un drog,cum îl poți numi naturist? Un drog înseamnă medicament naturist? Sunt multe metode cu legume,fructe,ceaiuri sau uleiuri care le poate găsi pe internet. Nu da exemple care nu sunt demne să dovedească contrariul. Un exemplu mai bun, decât un drog, nu puteai să dai? Ceva natural nu are efecte adverse.

| IMC90 a răspuns (pentru Maariiaa):

Si nicotina este un drog, la fel si alcoolul.
Atata vreme cat o substanta nu este derivata sintetic, ea este naturista (prin definitie)
Marijuana este folosita in occident pentru tratamentul mai multor afectiuni, cu prescriptie medicala desigur. De asemenea exista la liber in Olanda.

Fie ca iti place sau nu, marijuana este naturala (nu se obtine in umra unui proces de sinteza) si are efecte adverse. Si mai sunt multe tratamente asa zis naturiste, care au si mai multe efecte adverse.

| IMC90 a răspuns (pentru Maariiaa):

Practic, definitia drogului este : orice substanta care actioneaza pe sistemul nervos se numeste drog

Exemple :
cofeina, nicotina, cocaina, MDMA - stimulente
fenobarbital (se regaseste in Extraveral), amobarbital (se regaseste in Distonocalm) -barbiturice
codeina, mrofina, heroina - narcotice
alcohol, rohypnol - depresoare
LSD, mescalina - halucinogene

vezi aici un tabel mai complet:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Drug_danger_and_dependence.png

| Maariiaa a răspuns (pentru IMC90):

Perfect de acord. Nu am dat un astfel de exemplu mai sus în răspuns deci lasă-mă cu exemplele tale,, inteligente,, și păstrează-le pentru altcineva care le înghite. Eu vorbesc de produse naturiste întradevăr și tu mă iei cu droguri.

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Niste otrava pentru sobolani, nu-ti trebuie? terminati bai cu tampeniile! sunt 1000 de metode pentru a trece peste vicisidudinile vietii.''minte'' sa ai!

| angel74dm a răspuns:

Ar fi culmea să poţi comanda aşa ceva online... Găseşti doar la farmacii şi doar cu reţetă specială...