| 1234tpu a întrebat:

De vreo 2 luni mi-a iesit sub buza de jos ca un fel de iritatie cam de 1cm. Stiu sigur ca nu este herpes. E o pata rosie care ma ustura si ma mananca si daca ma dau cu crema de galbenele se mai trage dar trebuie sa ma tot d, altfel iese la loc. Si cand ajung intr-un spatiu un inchis (acasa, autobuz...) se face foarte urata si incepe sa ma manance foarte tare
Stiti cumva ce este si ce creme sau pastile ar trebui sa folosesc?
App am mai incercat vreo 4 creme pe langa cea de galbenele.
Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu face, pe pielea ta, experiente cu tot felul de creme!--- cu atat mai mult cu cat este posibil sa fie o dermatita atopica. Mergi la un medic dermatolog pentru un diagnostic clinic si un tratament individualizat. Orice afectiune a pielii este strict de competenta dermatologului --- nici medicul de familie, nici pediatrul nu au competenta necesara!

1 răspuns:
| vali1985 a răspuns:

Incearca cu un strugurel.E foarte eficient.