| flavia_9367 a întrebat:

De vreo 2 zile mah doare o amigdalita urechea din partea dreapta si toata partea dreapta (masele dinti.) mah doare si cand vorbesc sau cand inghitcrying o fi curent? sau?
daca dA cu sa scot curentu in afara de conurri si tzigari pentru ca am auzit ca slabeste timpanu si vederea...astept rasp si sfaturi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| crazygirlyo a răspuns:

Te sfatuies sa mergi la doctor el iti va spune exact de la ce e!

| Aura a răspuns:

Dupa cate vad eu, simptomele care le spui tu par a duce spre o otita. Ia si mergi la medic, pentru ca stiu cum e, si e foarte aiurea, eu nu am dormit 3 nopti din cauza asta, insa, dupa ce am mers si mi-a facut o spalatura(pentru ca aveam infectie si nu auzeam cu urechea respectiva), si mi-a dat tratament, a fost totul ok. Sanatate!

| ramitzu a răspuns:

Pt durerile de urechi poti sa faci doua pungulite mici (cat urechea) cu sare grunjoasa, apoi le cosi, tii fierul de calcat fierbinte pe ele pana se infierbanta si le tii pe urechi cat de calde le suporti tu. O sa-ti mai cedeze durerea.

| andra_2561 a răspuns:

Aura la otita nu faci si febra? ca si eu am aceleasi simptome ca flavia dar nu am febra si din cate citesc nici ea n-are ma rog.

| flavia_9367 explică:

Mda.se pare ca nuh mai am nimic cel putin asea cred.fiindca nuh mai mah doare si nu am luat nici'o pastilahappy