| lalalaforyou a întrebat:

De vreo 3 luni ma doare calcaiul piciorului stang..Si este foarte tare locul acela in care ma doare, si ma doare tare atunci cand calc pe el. Aveti idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Problema aceasta o are si mama mea, a fost diagnostificata cu PINTEN CALCANEAN sau CIOC REUMATIC LA CALCAI.Este reumatism la picior, asa ca nu prea ai ce face in acest caz!
Sa se evite apa rece, daca cumva se baga in apa rece cu picioarele, ex. apa rece de munte, risca sa rascoleasca reumatismul si mai tare+va suferi dureri insuportabile!
Sper sa te ajute asta!
Multa sanatate!
Te pup!

7 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Poate o infectie, sau te-ai lovit mai tare, nu stiu ce poate fi.
Succes sa te faci bine!

| lalalaforyou explică (pentru WR104):

Multumesc

| WR104 a răspuns (pentru lalalaforyou):

Cu placere, sa te faci bine repede.

| OoBunnyoO a răspuns:

Ar putea sa mai fie o depunere de calciu, in termeni populari se mai numeste cioc la calcai. Exista posibilitatea sa treaca de la sine, insa se poate face si tratament cu fiozioterapie sau poate fi indreptat cu laser.

| Gabitzu246 a răspuns:

Trebuie taiat!
Am glumit, stai linistit asa am avut si eu o sa iti treaca intr-o saptamana doua cel mult, cred a te-ai lovit, si calcaiul te doare a 2 a 3 a zi dupa ce te-ai lovit

| YONTU a răspuns:

Salut!happy
Am avut si eu aceeasi problema ca si tine si sa stii ca am capatat-o de la o saritura de la 2 m si findca stateam si cu picioarele sub mine!
Dar e temporara! Nu-ti face griji!
Succes!