| Girly97 a întrebat:

De vreo trei saptamani am o problema ciudata insa nu stiu daca problema este la gat sau in alta parte. De ceva timp simt ca am mucus in gat care uneori este atat de mult incat imi vine sa tusesc. Am mers la ORL-ist si mi-a spus ca am laringita, mi-a dat tratament dar tot imi vine mucus in gat de cateva ori pe zi si tot tusesc iar acum acel medic este in concediu. Unde ma indrumati sa merg ca sa rezolv problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| b4stefa a răspuns:

Ohh!
poate ar trebui sa te tii de tratament si sa astepti sa-si faca efectul, dar poti sa incerci si asta:
Stoarceti intr-o cana cu apa clocotita sucul de la o lamaie si de la o ceapa. Adaugati miere si lasati bautura sa se raceasca la temperatura camerei. Beti continutul intr-o singura repriza. Preparati-va acest tip de bautura de trei ori pe zi timp de 2-3 zile, pana cand reusiti sa eliminati flegma

http://www.sfatulmedicului.ro/......tiva_11374

sau citeste articolul si alege ce ti se pare mai usor de preparat