| lunarwolf a întrebat:

Deci, am mare nevoie de ajutor!straight face
De cateva zile, am insomnii. [eu oricum ma culcam tarziu] Dar acum u pot sa dorm deloc noaptea, orice as face.
In schimb, dorm ziua.

Acum am piciorul in ghips, deci nu e nicio problema, dar cand incepe scoala nu o sa-mi pice bine.

Stiti cumva ce pot face ca sa ajung la un program de somn cat de cat normal? [nu e t/a:-l]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Incearca sa scoti ideea asta din cap si sa te concentrezi pe dormit, sau ia niste pastile, dar nu recomand. happy

| lunarwolf explică:

@yloveyoujustinbieber,am avut si mainile si picioarele in ghips si nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata. [crede-ma, am experienta la chestii de-astea.]

| Tasya05 a răspuns:

Accelasii lucru am patit si eu.doar ca aveam mana in ghips.
Decii ascultama. daca tu ai piciorul in ghips ziua nu potii face mai nimic.si eu dormeam ziua si noaptea adormeam pe la 4 dimineata ma sculam la 12 si apoi ma culcam de la ora 15 la ora 19.
Iti garantez ca atuncii cand iti vei scoate piciorul din ghips si vei revenii la programul tau normal iti vei revenii! Bafta!

| Alice_2720 a răspuns:

Buna,si eu am patit o vreme sa nu dorm noaptea si sa dorm ziua dar era din cauza unei depresii,poate si la tine este la fel,daca nu, incearca sa te culci mai devreme, macar la ora 10 sa fi in pat.