| Demonull a întrebat:

Deci ce bacterie sau infectie poate fi?
Rana deschisa..provocata de un accident.la mana si la picior.mers in spital tratat..totusi din rana se scurgea ceva galben, mirositor.gen puroi...se poate sa fi luat cv bacterii paraziti din spital?
in timp a inceput o mancarime pe unele zone ale corpului.scurgerea din rana fiind diminuata dar nu eliminata.
deci despre ce ar putea fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie curățată în profunzime plaga supurată, tratament local cât și per os, analize de sânge.
Pa, pa.