| EraGGon a întrebat:

Deci cineva m-a zgariat pe o alunita si mi-a curs sange si mi s-a umflat alunita a 2 a zis iar mi-a curs sange din ea ce pot face care sunt riscurile? funita :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Buna. du-te cat mai repepede la doctor. poti patii niste complicatii destul de grave. un coleg de al meu a avut aceeasi problema si a trebuit sa se duca la Iasi pentru a-l opera.alunitele mari (umflate) pot fi si cancerigene. sper ca ti-am fost de ajutor happy
funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu nu ti se intampla nimic. dar trebuie sa te vada un dermatolog pentru siguranta.

| Biencush a răspuns:

Sincer, eu stiu ca e periculos! Ar fi bine sa mergi la un medic, sau macar sa dezinfectezi bine locul.Riscuri sunt multe, nu sunt eu in masura sa te sperii acum. Oricum, ai mare grija pe viitor!

| Skittles19 a răspuns:

Buna.

Te sfatuiesc sa mergi la doctorul de familie sau la un dermatolog sa te consulte pentru ca asa este cel mai bine.
Riscuri nu sunt mari, dar te avertizez ca asta poate duce si la cancer de piele, dar nu prea cred ca doar de la o simpla alunita.

Multa sanatate.
Pa, pa!