| Yogurt a întrebat:

Deci efectiv, am o frica si vreau sa ma ajutati!
Imi bolboroseste partea dreapta si ma inteapa putin (cam o fractiune de secunda) si imi e frica daca am apendicita.
NU ma doare piciorul stang, nu am febra sau alte simptome in afara de cele mentionate mai sus!
Daca ma puteti ajuta mi-ar linisti mai mult constiinta. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaaDrb a răspuns:

Dacă te înțeapă de ceva timp, adică de câteva zile, ar putea fi apendicita. Nu ar trebui sa îți fie frica oricum, din punctul meu de vedere este cea mai banala operatie pe care poți s-o faci. Și dacă vrei sfatului unui medic îți va zice, indiferent ce problema ai avea ca e apendicita cel puțin eu asa am pățit.

| Yogurt explică (pentru MariaaDrb):

Pai ma inteapa dar nu asa rau cam de 2 zile, dar intr o zi nu m-a mai intepat deci nu stiu sunt asa nedumerit daca am si de aia am intrebat

| Yogurt explică (pentru MariaaDrb):

Și mai pot sta o luna și cv pana mă operez? Pt ca am și examenele și vreau sa le dau și după sa fac operatia.

| MariaaDrb a răspuns (pentru Yogurt):

Da, din câte știu, poți sa stai, ar trebui să vorbești și cu un medic dacă persistă durerea big grin

| Yogurt explică (pentru MariaaDrb):

Mersi mult pentru ajutor?