| Geanina25 a întrebat:

Deci o prietena de-a mea ma tot inebuneste la cap de cateva zile ca ce se intampla in corpul unei fete cand i se rupe himenul?, nu stiu cum sa.i explic... ajutati-ma sa-i pot explica ce se intampla in corpul unei fete in timpul primului contact sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic special nu se intampla. Se rupe pur si simplu membrana himenala (asa cum se rupe o butoniera prea strama daca bagi fortat prin ea un nasture prea mare)

| chupachups1234 a răspuns:

Nu se intampla nimic.