| bombonika1799 a întrebat:

Decurand m-am apucat de alergat,dar acum ma dor rau picioarele,nu ma refer la febra musculara sau ceva de genul,jos la glezna,la incheiatura piciarelor.pur si simplu ma doare si cand pasesc, oare de ce? e grav sau ma doare deoarece nu prea am facut sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foloseste niste incaltari speciale si de calitate si evita sa alergi pe asfalt

| kracadille a răspuns:

Nu e ceva grav.Este asa decat la inceput aprox. 10 zile.Eu ti-as recomanda sa te duci la o farmacie si sa iei niste pliculete cu calciu.