| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Din ce cauza apare stop cardio-respirator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tensiune mare, si complicatii ale boli precum diabet.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca raspunsul este unul extrem de complex si descrierea tuturor cauzelor posibile ar necesita un volum foarte mare de date, poti afla raspunsul citind urmatorul material : http://www.romedic.ro/stopul-cardio-respirator Lecturare placuta si probabil si utila/folositoare. :D

| CuriousStuff a răspuns:

Probabil sunt peste cateva sute de cauze. Ai mai sus linkuri, daca vrei sa intrebi ceva mai tintit esti invitatul meu.

Multa sanatate.

| Floriinn a răspuns:

Uite site-ul acesta o sa gasesti toate informatiile:http://www.romedic.ro/stopul-cardio-respirator
Sper ca te-am ajutat succes si sunt detaliate, o sa iti dea simptome, semne, factorii de risc si altele.