| gaga_5261 a întrebat:

Din luna septembire imi apar pe piele niste pete rosi care ma mananca foarte tare, au un lichid in ele! cand se vindeca se face o coaja subtire! De o luna au inceput sa-mi apara si pe fata! Am fost la 4 dermatologi iar nimeni nu mi-a spus ce am.au urmat o serie de analize la sange si de alergie si nu mi-a iesit nimic! Folosesc diverse creme prescrise de medic dar nimic! imi trec cateva zile si imi apar apoi si tot asa. MI-ar fi de folos sa aud si parerea altor personae eu impreuna cu parinti mei nu stim ce sa mai facem si al cien sa apelam!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Poate este obosit ficatul, renunţţă la grăsimi, prăjeli, fast food, gen mc donalds, şi la dulciuri, încearcă să bei în fiecare seară o cană fierbinte de ceai de purativel te scapă de toxine.

| laurentiu_9029 a răspuns:

DERMATITA SEBOREICA...Am si eu asa ceva, dar ca sa fii sigura ca e dermatita seboreica mai asteapta ceva timp si vezi daca iti apar coji la sprancene, in jurul nasului si pe frunte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie una dintre bolile de copii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie una dintre bolile de copii?

Răspuns utilizator avertizat