| DemonicBlood a întrebat:

Imi cer scuze daca voi scrie mai mult dar va rog sa acordati seriozitate maxima.

Eu acum 3 ani am fost de 1 mai intr-o locatie rurala, am inotat intr-un lac, am stat la iarba verde iar din ziua aceea pana in prezent am avut mai multe probleme de sanatate/imunitate in principal am o alergie in care imi apar pete rosii pe piele la intamplare ( cand mananc, sunt stresat, ies afara, transpir ), obosesc repede, nu ma ingras desi mananc foarte mult. Am fost la alergolog atat in constanta cat si in Bucuresti si nu am primit niciun rezultat, am facut analize de sange nimic, am tinut diete nimic, am folosit pastile si creme nimic dar nu m-am gandit la un singur aspect, posibil sa fi luat in ziua aceea vreun parazit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, ce complicat. Se poate sa fie cum zici tu. dar din moment ce nici un doctor nu ti-a gasit nimic, e ciudat.
Mai incearca si la alti doctori.
Ceva trebuie sa fie.
Bafta!

| iulian1302 a răspuns:

Da este posibil sa fi luat un parazit...dar din ceea ce spui tu ca mananci foarte mult si nu te ingrasi, ca obosesti repede, ca transpiri poate fi vorba si despre o problema endocrinologica. Totusi fa o vizita si unui medic endocrinolog care sa te consulte si sa iti dea mai multe analize sa faci poate depistezi de ce suferi. Sanatate!