| MonsterBunny a întrebat:

Doare atunci cand iti scoate firele de la operatia de apendicita? Eu am 2 copci si mi-e cam frica de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Fii informat! Fii pregatit! Nu doare, teama trebuie invinsa.

| RadioactiveUranium a răspuns:

Am avut trei operatii si stiu cum este pisca ceva dar nu e stie cine ce durere caci o sa-ti de-a cu o substanta maronie(sau cum ii spun eu ciocolata)care este dezinfectant si totodata este ca un fel de amortitor ca sa nu simti nimic.

| iSaidNo a răspuns:

Pai,eu nu am avut asa ceva dar, pot s-a iti spun ca doar te pisca putin.E ca o intepatura de ac si nu trebuie s-a iti fie frica.big grin

| MonsterBunny explică (pentru iSaidNo):

Mersi pentru incurajari kiss

| cosmin333 a răspuns:

Ce naiba sa te doara... ai fost operata si acum iti e frica de lucrul asta. Fii "barbata" ce Dumnezeu...

| Julyanna a răspuns:

Nu doare... este doar o intepatura. Eu am avut 4. Stai calma ca nu se intampla nimic.