| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Doare un piercing in limba? Ar merge un piercing de limba in buza?[xD]Doar intreb si eu big grin.Am vazut un baiat cu piercing de limba in buza worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| hax0r a răspuns:

Chiar daca se face pierce-ul cu anestezie. dupa ce dispare efectul doare 3-4 zile pana se vindeca iar limba se dezumfla.in tot timpul asta nu e voie sa mananci alimente solide(nu iti poti misca limba ca sa mesteci si te doare) sau sa consumi lactate pentru a evita o eventuala infectie. dupa ce se videca e totul ok si trebuie sa te obisnuiesti sa mesteci mai atent, oricum pentru incepatori sunt pierce-uri cu bile de plastic sau tija si bile de plastic special.

| Reinkaos a răspuns:

In limba am si eu. Nu, nu doare deloc pentru ca iti va da cu un puf pe limba si iti va amorti. iar la buza tot la fel iti va face.( te anunt ca piercu in limba este cam costisitor, circa 100 de ron)

| Ganduri albe a răspuns:

Cred ca in limba este foarte jenant cand mananci si trebuie sa il cureti si alte chestii. In buza e mai mult pentru baieti pentru ca e cam greu sa te dai si cu gloss sau ruj cand il ai. Asa ca as opta pentru unul in nas sau in spanceana. Si merge si in buza cel de limba. Si oricare e dureros :-s

| Mixed a răspuns:

Sallz... daca doare nu stiu, dar piercingul de limba merge si in buza, si eu am vazut multa lume cu pierce de limba in buza...big grin:*:*

| Dăă a răspuns:

In lima este cel mai dureros dar daca iti face anestezie s-ar putea sa nu te mai doara in buza e la fel dar acolo doare mai putin smug