| GEORGEL2012 a întrebat:

Doresc sa ma apuc de sala de forta sa fac muschi si sa dau jos burta, am 22 ani pana acum nu am prea facut sport ca nu imi place! Oare o sa ma obisnuiesc la sala este greu? ( nu imi plac flotarile)
Instructorul personal o sa stea tot timpul langa tine?
suplimentele nutritive sunt bune sau ataca inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Daca ar fi usor, ai vedea pe strada doar super-mani si femei fit. Daca ai ambiție faci treaba. Poti exclude flotarile si sa le inlocuiesti cu alte exercitii, dar sa le excluzi doar ca "nu-ti plac" tie asta e moft. Te va supraveghea, te va corecta, iti va arata cum se lucreaza corect. Suplimentele NU dauneaza in niciun fel, suplimentele reprezinta mancare sub forma de pudră. Nu sala e grea, partea grea este alimentatia.