| Anonymus3000 a întrebat:

La ce sunt bune suplimentele nutritive? dar steroizii ce sunt? M-am apucat de sala si tot ii aud pe cei de acolo vorbind despre astea. funda

Apropo: ce alimente imi recomandati ca sa fac muschi repede

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul medicului de familie, nici suplimentele nu se iau așa după auzite!
Mergi pe o alimentație cât mai echilibrată.
Pa, p.a

| epurel a răspuns:

Dacă iei steroizi muschii tăi se dezvoltă mult mai repede, dar după muşchii se lasă, arată urât rău, nu băga sterozi, niciodată.
Aşa, despre suplimente nutritive: sunt subtanţe care se găsesc în mâncare, doar că sunt concentrate, dacă iei suplimente nutritive nu păţeşti nimic rău, doar să te antrezeni şi să ştii cât şi cum să iei, am amici care iau şi n-au păţiţ nimic, pe scurt:
Steroizii: în general fac rău, nu lua.
suplimente: e ok să iei, dacă ştii cum si cât.

| Cosmin86 a răspuns (pentru epurel):

"după muşchii se lasă", e imposibil anatomic sa se lase muschii.

Steroizii fac rau, dar in cu totul alt fel.

Esti doar un copil mic, nu?

| epurel a răspuns (pentru Cosmin86):

Îmi pare rău pentru exprimarea greşită, nu prea am cunoştinţe în domeniu, mi-am dat cu părerea aiurea.
eu ziceam că ar arăta cam aşa, cum am zis, vocabularul meu nu are cunoştinţe în domeniu. http://24.media.tumblr.com/......1_1280.png

| Cosmin86 a răspuns (pentru epurel):

In rest ai zis bine ce-ai zis, pacat de faza cu steroizii.

te afecteaza cu totul altfel, gen : iti afecteaza potenta ( iti distruge o parte din productia de testosterona organismului ), inima, ficatul, alte organe, secretia de insulina, etc.

| Dny_Dani_1996 a răspuns:

Pai suplimentele alimentare au un continut ridicat de proteine si carbohidrati care ajuta la refacerea muschiului dupa ce tragi.
Unele suplimente iti maresc putin forta altele iti maresc energia...
Si ca alimente ce trebuie sa le consumi tinand cont ca faci sala sunt alimentele bogate in proteine si carbohidrati de ex: Paste, Orez, Piet Pui, Lapte etc.

Funda?

| Stefan_Loredan_1990 a răspuns:

Suplimentele nu sunt bune pentru ca iti fac muschi mari si puca vreo 5 ani ti se lasa pielea si nu o sa mai ai muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stefan_Loredan_1990):

Serios? ti se lasa pielea?

de unde scoti asemenea ABERATII?