| SoRiNaQo a întrebat:

Doresc sa slabesc cat mai natural dar daca nu se poate sa incerc si partea medicala.
Imi puteti sugera un regim alimentar va rog? unul eficient de slabit mai rapid pentru ca vine vara si doresc sa merg la piscina ...etc.
Recomandati-mi si cateva pastile eficiente sau remedii pentru slabit va rog. big grin

Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sport /mișcare / efort fizic == spre a „arde cât mai multe calorii"!
Nici un regim alimentar, dar să consumi mai mult mâncăruri și alimente, cu „ aport caloric mai mic".
Concret multe verzături, verdețuri, legume +fructe +murături!
Să nu halești slănină, mezeluri==bogate în E-uri și pline de mizerii, prăjeli =și astea sunt cancerigene, margarine = produs cancerigen, mâncare friptă sau la cuptor.
Exclus alimente făcute la microunde.
Trebuie consumată numai mâncare fiartă ( sau eventual făcută la aburi) și alimente crude unde se poate asta, respectiv la legume, fructe și verdețuri.
În rest mănânci ce vrei tu, cu evitarea conservelor, ( pe cât se poate).

Recomandati-mi si cateva pastile eficiente sau remedii pentru slabit va rog.== toate astea sunt dăunătoare organismului omenesc.

| thewomaninwhite a răspuns:

Si eu vreau sa slabesc vara asta alergand si consumand ceai verde. ca pastile nu iti recomand nimic pentru ca este posibil sa patesti ceva din cauza lor mai ales daca organismul tau nu le accepta. ai putea sa mergi cu bicicleta sa te misti cat mai mult si sa mananci mai putin ca de obicei sa bei 2 l de apa pe zi si ceai verde iar dupa ora 6 seara sa nu mai mananci

| NoBodyByMe a răspuns:

Ai 1000 de regimuri pe net din care poti sa alegi, dar trebuie sa te tii de ele+miscare. Daca ai peste 18 ani poti incerca un regim pe baza de proteine animale, adica 1 zi manaci legume una carne. Eu iti recomand sa excluzi de tot painea, fainoasele, dulciurile, bauturile carbogazoase, FRUCTELE(pentru ca au foarte mult zahar), de asemenea e obligatoriu sa ai 5 mese pe zi pana la ora 6 seara. Evita fasolea, mezelurile si alte gustari nesanatoase. Bea doar apa plata si ceaiuri. La capitolul lactate cauta produsele cu 0, 1% grasime. Fa cel putin 30 de min miscare, poti sa mergi pe jos 30 min zilnic ca n.o sa mori. Pe net gasesti tot felul de programe pentru modelare corporala si sunt foarte bune. In opinia mea slabesti mai repede cu inotul decat cu sala, pastile, regimuri, etc...Si ai putea sa inlocuiesti alergatul si mersul cu sprinturile fiindca ard mai multe calorii...In fine, bafta!

| AlexFTW3 a răspuns:

Daca nu te impaci cu sportu solutii nu prea sunt..si nu ti-as recomanda regimuri...nu toate fac bine. daca vrei sa slabesti vara asta ia-ti un grup de prieteni si faceti concursuri de alergat, tractiuni etc. apropo daca faci acum exerciti pentru musculatura si esti unpic gras poti transforma cat de cat grasimea in muschibig grin

| Ancalove a răspuns:

Mult sport si ai grija la ce mananci, lasa dulciurile de o parte la fel si painea, nu manca peste 6-7, cea mai buna dieta e pe baza de calorii, consuma multe fructe si legume da nu in exces ca iti fac rau.multa bafta. aaaa si nu lua pastile sau ceaiuri de slabit pentru ca iti fac mai mult rau. funda?

| LeachDenisa a răspuns:

Buna!
Vreau sa iti recomand o mica reteta ce folosesc eu!
In 1 saptamana am slabit 2-3 kg.
1.Am 3 mese pe zi, nu stau atenta
deloc la legume si fructe.
2.Fac foarte multa miscare.5 ore pe zi (pe role).
Sper sa functioneze happy.
Bafta!