| ingerashhhh a întrebat:

Dragi doamne si domnisoare, ajutati-ma va rog si pe mine! Ce pastile cu progesteron sintetic cunoasteti care sigur sa amane mensta cu macar 2-3 zile, plecam cu familia la mare pe cateva zile si exact atunci trebuie sa-mi vina!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate-ți folosesc aceste sfaturi:
https://www.divahair.ro/sanatate/cum_sa_amani_menstruatia_in_vacanta

| LadyDee89 a răspuns:

Anticonceptionale! poti lua 3 luni la rand fara intrerupere! pe urma trebuiesc luate normal si cu pauza de 7 zile intre! Doar o data pe an poti face chestia asta! Nu stiu daca e valabila treaba asta la toate anticoncepionalele, stiu sigur la Novynette