| Kusea a întrebat:

Dragilor, am asa o problema: sunt studenta si am intrat in perioada sesiunilor si simt ca sunt foarte stresata, nu pot sa dorm normal si mai tot timpul ma simt extrem de obosita, iar de azi, organizmul meu parca nici mancarea nu o mai accepta, ba mai mult, simt voma si parca am incveput sa am diaree happy. nu inteleg, am facut o intoxicatie, sau e din cauza stresului. Merci :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este pe sistem nervos.
Consultă și tu medicul familie sau dacă există unul la facultate sau chiar la camera de gardă la cel mai apropiat spital de tine, ai nevoie de o consultare și o medicație specifică.
Vezi partea plină a paharului și întotdeauna să-l privești de deasupra.
Succes!
Pa, pa.

| CristiB93 a răspuns:

Eu cred ca e din cauza stresului. Trebuie sa te relaxezi, nu mai fi asa incordata. La urma urmei daca stai stresata nu inseamna ca o sa te descurci mai bine cu scoala.

Răspuns utilizator avertizat
| Smile4Adelin a răspuns:

Stresul te dã peste cap.Tot organismul e cu susu-n jos..la mine se manifestã prin cearcãne profunde.

| Nick_Stelica_1999 a răspuns:

Stresul este, Nu te mai stresa asa de mult ai incredere in tine si poti sa realizezi imposibilul.

| Wearelifeitself a răspuns:

Cauta Ralph Smart si Teal Swa pe youtube.Au episoade in care vorbesc despre asa ceva.

| Wearelifeitself a răspuns:

Teal Swan* pe youtube