| anonim_4396 a întrebat:

Dupa baie intodeauna imi curat urechile cu betisoare dar ieri nu stiu ce am facut ca mi s-a astupat urechea si rau aud ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| intensivemania a răspuns:

La plafar vei gasi cornete pentru desfundat urechile.Te sfatuiesc sa renunti la betisoarele de urechi. sunt cele mai proaste. pot cauza infectii / perforari etc.

Prosop / servetele din material le recomand.

| Bruneticaa a răspuns:

Tuturor ni s-a intamplat, este atunci cand urechea se curata foarte bine. In noaptea de baie ti se v-a desfunda, te pup :*

| anamaria13b a răspuns:

Te sfatuiesc ca sa nu mai folosesti betisoare de urechi pentru ca alea fac rau

| sTiCookie a răspuns:

Nu cred ca vrei la doctor laughing, incearca sa casti mult sau sa dormi pe urechea afectata si eu am patit deam crezut ca mi-am rupt timpanu laughing

| mihaiel4ik a răspuns:

A doua zi deja nu ni se destupa dar la medic nu vreau

| boghean a răspuns:

Trebuie sa mergi la medi si sa nu te mai cureti cu betisoare

| JustRobert a răspuns:

Presupun ca ai dop de clei on ureche.Te duci la spital si ti.l scoate.Nu doare