| locked a întrebat:

In seara aceasta am facut baie si mi-a intrat apa in urechea stanga, pur si simplu aud foarte slab.
Am incercat si cu betisoare si tot nu am reusit!
Ce sa fac?
VA ROG SA MA AJUTATI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ariana_1965 a răspuns:

Cred ca este un dop si cel mai bine ar fi sa mergi la un cab. ORL pentru spalaturi auriculare.Sa stii ca nu doare.Nu incerca sa indepartezi dopul cu betisoare pentru ca o sa impingi dopul mai profund si o sa ai dureri. Mult noroc!

4 răspunsuri:
| Ada11 a răspuns:

Sari pe piciorul stang daca zici ca in stanga ti-a intrat apa.
Sper ca te-am ajutat.
Pup.
Ada.
Fundita?

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy cel mai simplu... pune-te pe pat cu urechea stanga pe perna si stai asa culcata 10 minute si o sa-ti iasa singura, e cel mai bine, si eu am mai patit asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog nu cu betisoare!
Alea fac mai rau, impingand ceara inspre timpan.Si eu am patit exact la fel o ssaptamana in urma.Nu auzeam prea bine si ma sageta puternic in ambele urechi. Evetual,scutura`ti capul, sa zic asa, cu urechea respectiva in jos.Dar nu`ti face griji. Apa iese de acolo. Poate o sa te deranjeze catva timp(o zi doua)dar trece.
Piisu` happy

| locked explică:

Am "scuturat" capul mereu, am sarit si pe piciorul stang...
Acum mai ramane dorm si sper sa treaca.