| alexcuamare123 a întrebat:

Dusurile reci ajuta la slabit?
Intreb deoarece am auzit ca arde grasimea corporala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ajuta, cu conditia ca de cate ori iti este foame, in loc sa mergi la bucătărie sa mănânci, faci un dus rece happy

| Sofer a răspuns:

Nu ajuta. Fai sport.

| Lukasssz a răspuns:

Fa sport

| Apokales a răspuns:

La baza sta ideea ca corpul foloseste mai multa energie sub un dus rece pentru a ti-l incalzi. Probabil ca foloseste mai multa, nu stiu. Dar daca ar fi eficient, atunci McDonalds, KFC ar servi mancare sub un dus rece happy. In concluzie, nu, nu ajuta cu adevarat la slabit.

| BloodyLips a răspuns:

Nu ajuta, doar accelereaza circulatia din cauza alternantei rece-cald, insa nu te prea ajuta acest lucru la slabit.

| Olsen a răspuns:

Nu ajuta deloc în cazul slăbirii dusul rece, deficitul caloric ajuta în schimb și sportul.

| Alexnix1 a răspuns:

Nu prea ajuta dar mai scade cate ceva din masa grasimii. Recomand dusul scotian(fierbinte alternat cu foarte rece)

| ioanalexandra345 a răspuns:

Buna, nu. Este un mit.