| NeverSayNowXD a întrebat:

E adevarat ca ascultatul la casti(headphones ma refer) la volum mare poate provoca daune auzului? Dar la volum mediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles, cu cat creste volumul, cu atat scade auzul.

| pietrean a răspuns:

DA! Este foarte periculos pentru timpane.Decibelii mari,pot sa-ti perforeze timpanul,sa ai dureri,sa auzi zgomote, tiuituri in urechi(se cheama acufene), de care nu mai scapi cat vei trai.
Asa ca, sonorul mic si sa asculti cat mai putin timp, la casti.