| hinaty♫ a întrebat:

E adevarat ca daca bei mai multa apa si nu mananci mai nimic slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandraaaa_9944 a răspuns:

Nu este adevarat, daca bei mai multa apa si nu mananci mai nimic nu slabesti, doar inrautatesti situatia, mananca cat mai putine dulciuri, nu manca de la ora 6 in sus...si vei vedea ca vei slabi.happy

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi care este dieta potrivita pentru tine. Nu aluneca spre extreme pentru ca nu este sanatos, mai bine ai o masa echilibrata, sa nu lipseasca cele necesare organismului, iar daca vrei sa mai dai jos ceva atunci bea mai multe lichide (este adevarat ca daca bei mai mult atunci te ajuta sa slabesti) si sa faci mult sport. Din lichide se exclude orice suc din comert, mai bine bei suc la storcator, ceai, compot. Si apa din supa o poti socoti aici, apropo, ai grija cat de grasa este supa.

| OanaG a răspuns:

Ba eu zic nu, pentru ca te asigur ca nu poti sta numai cu apa o zi intreaga, si parca mi te imaginez seara dai la frigider si mananci cat te tine.

| Sin a răspuns:

Da, slabesti pana cazi din picioare si ajungi in spital, corpul nu mai are de unde sa isi ia doza de energie/vitamine/minerale/etc daca tu nu mananci nimic.
Apa(lichidele in general) ajuta la dezintoxicarea organismului nu la slabire.

| doctoru a răspuns:

NU este adevarat. te alegi cu o diaree si cu o boala alimentara numita BULIMIE

| UNfriendLY a răspuns:

Nu numai ca e adevarat, e si logic, si tot logic e ca daca faci asta poti face ulcer la stomac.

| Hera_7281 a răspuns:

Da e adevarat. Dar nu poti sta sa bei numai apa fara sa mananci, cel putin nu multe zile.

| kolcov a răspuns:

Da. normal ca daca nu prea mananci slabesti laughing

| Paula_1292 a răspuns:

Nu ti-as sugera asta.Deloc.hee heePoti sa slabesti si in alte moduri.Mai.sanatoase happy