| NowForYou000 a întrebat:

E adevarat ca leucoreea se poate trata cu infuzie de musetel (spalaturi )? Trebuie sa merg in vacanta la mare si vreau sa scap de scurgerile astea. Nu am timp de tratament acum. Vreau sa ma distrez, nu sa stau pe la medici. Deci, daca fac spalaturi cu acest musetel pot disparea macar pentru cateva luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, ceaiul de musetel nu este un tratament in sine. El te poate ajuta, cand faci tratament, sa te vindeci mai repede. Daca folosesti doar ceaiul, poti sa te speli si 10 ani, nu va disparea nici macar o zi

| alessia5158 a răspuns:

Daca este vorba despre o leucoree patologica aceasta NU poate fi trata cu dusuri vaginale din plante. Daca iti doresti o vacanta lipsita de probleme, du-te la medic!

Bula
| Bula a răspuns:

Tratamentul cu musetel– cu infuzie din 3 linguri de flori la 200 ml de apa peste care adaugi apoi 750 ml de apa, fa 2 spalaturi vaginale cu irigatorul.

Cat timp va disparea? Depinde de cauza care a produs-o, daca se repeta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru tine ce este mai important acum? Sănătatea sau distractia? Spui vreau sa ma distrez, cel mai bine trateaza problema de care suferi, si după ce esti 100% vindecată mergi la mare, ca vara abia a inceput, ai timp de mare pana in octombrie, dar daca lasi ne tratata boala te vei "trezii" cu surprize neplăcute. Ce varsta ai?

| Itanul a răspuns:

Tu vrei sa te distrezi nu sa fii sanatoasa!