| ea_8849 a întrebat:

E adevarat ca oricat si orice ai manca pana la ora 13 nu se depune si nu te ingrasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu cred ca este adevarat.Mereu trebuie sa avem grija ce mancam numai ca dimineata trebuie sa mancam cel mai consistent, cel mai mult ca sa avem energie si putere toata ziua dar asta nu inseamna sa mancam orice lucru ca nu se depune, e gresit. Dulciurile, grasimea etc se depun la orice ora daca sunt luate in cantitate mare.

| Ana a răspuns:

Nu-i adevarat

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Am vrea noi sa fie chestiile de genul asta adevarate, dar nu e asa. Intr-adevar, ceea ce mananci dupa ora 18:00 se depune si nu dai asa de usor jos pentru ca nu mai prea faci miscare de la acea ora.

| crisgently a răspuns:

Nu e adevarat .

| Gabriella_5169 a răspuns:

Eus tiu ca.se pune tot ce mananci dupa 6 seara.deci pana atunci poti sta linistitabig grin

| trifangeorgiana a răspuns:

Masa de dimineata si pana in ora 13 este cea mai sanatoasa si nu trebuie sa renunti la ea, ea trebuie sa fie cea mia consistenta. Pofta buna! pentru a fi sanatoasa trebuie sa mananki regulat!

| roxxie a răspuns:

Imensa minciuna. imi pare rausad. ajuta sa mananci inainte de ora 18:00 dar nu slabeste. motivul e ca dupa ora 18:00 devii mai putin activa si caloriile nu se consuma.

daca nu mananci dupa 13 si pana atunci "balotezi" nu vei slabi ci risti probleme de sanatate si chiar sa te ingrasi mai tare

| roxxie a răspuns:

L