| artistu55 a întrebat:

E adevarat daca iti scoti o alunita la dermatolog poti muri? Eu am o alunita pe gat care trebuie sa mi-o scot? Operatia de scoatere doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu este adevarat!
Microtraumatismele repetate pot fi periculoase pentru alunite.
Atunci cand la operatie il va indeparta, nu vei simti deloc durere, pentru ca in prealabil vei primi o anestezie locala.

| XatomisX a răspuns:

Nu este adevarat laughing eu sunt plin pe toata fata si mi=a zis dermatologul ca nu prezista nici-un risc si le scot doar daca vreau dar eu nu vreau pentru ca nu ma deranjeaza deci nu exista nici-un risc le scoti obligatoriu numia daca ti-a zis dermatologul iar daca nu iti place tie o poti scoate

| Azµre a răspuns:

Nu, e o prostie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu e adevărat, nu mai crede pe toţi proştii!
Vei primi o anestezie locală, aşa că nu te va durea deloc.
Te pup!

| Roxana121 a răspuns:

Cine ti-a spsu prostia asa tongue normal ca Nu.In ziua de azi medicina este cu mult inainte.iN CAZU tau, dermatologu iti va inlatura alunita cu ajutoru lazarului(care de fel nu doare) poate vei simti ceva, dar nu vei muri tongue stai linistita.

| IlincaToma a răspuns:

Fals,nu se moare din asa ceva, daca dermatologul a hotarit ca alunita se poate extirpa, riscul este aproape nul! nu este dureros, se face anestezie locala! Succes!