| HUAWEHUAWE a întrebat:

Este imposibilă operatia de scoatere de timpan?
Daca da, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă pui așa problema poți să scoți orice de oriunde.
De unde vine întrebarea, ca să aibă sens un răspuns.
De ce s-ar scoate. ca apoi să discutăm apoi despre posibilitate.
Asta, dacă vrei să fii luat în serios.

| Wr3nch a răspuns:

De ce ti-ar scoate cineva timpanele?

| johnnny123 a răspuns:

Nu este imposibilă, dar care ar fi scopul ei?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Tot ce compune sistemul auditiv, nu se poate scoate, opera, deoarece acolo există și controlul mersului biped, controlul echilibrului. Pur și simplu nu ar mai exista echilibru. Surzii, nu pot auzi, dar nu sunt lipsiți de sistemul auditiv.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Ca sa nu mai auzi? Stii, oamenii au ceva ce se cheamă logica happy

| HUAWEHUAWE explică (pentru ILikeBlackCats):

happy eu intrebam din curiozitate dar poate fi o problema ca de masea de exemplu, ce a existat cativa ani cu o durere foarte mare si cineva vrea sa le scoată si logic, daca chiar nu există rezolvare pentru durere prin presupunere, le scoate si gata, nu?
o durere de masea puternica ma refer

| ILikeBlackCats a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Nu stiu. Poate

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Pentru ca apoi ramai surd.