| baloghabigail a întrebat:

E bine daca mananc zilnic 7 kiwi? dau fundalaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EvaneSScence a răspuns:

Ai norma la kiwi? E drept ca e un fruct bogat in vitamina C, dar mai mananca si altele. Bananele de ex au magneziu, merele au de toate ( stii vorba cu marul si doctorul)

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Un kiwi contine multa vitamina C, mai multa decat o portocala. De exemplu, un singur fruct de 75 de grame poate asigura pana la 95% din necesarul zilnic al organismului uman pentru aceasta pretioasa vitamina. Asa ca, 1-2 fructe de kiwi pe zi sunt suficiente.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.eva.ro/......24294.html
O zi frumoasa sa ai:)

| onasis1961 a răspuns:

Nu este rău, dar trebui să mămânci si alt ceva.Kiwi să-l foloseşti ca desert.

| mona a răspuns:

E bine, rau nu are ce sa iti faca, kiwi contine multe vitamine

| PickUp a răspuns:

Nu nu este nimic... Nu patesti nimicwinking In + iti iei si portia de vitamina C. Dar incearca sa mai mananci si altcevawinking Bft!

| JohnSimon1983 a răspuns:

Nu e nici o problema. Nu vei patii nimic. Poate candva cand mediul inconjurator era mai curat ar fi fost o mica problema, dar cum mediul e foarte poluat in zielele noastre la care se mai adauga stresul, etc. nu vei patii nimic. Din contra, iti ajuta organismul sa fie mai rezistent. Iti recomand sa mananci o data la 2 zile 7 kiwi. Asa iti iei aportul de vitamine mai ales vitamina C. Acceseaza lumeplantelor.info daca vrei niste sfaturi si poate chiar raspunsuri despre cum sa ai o viata santoasa. Sper sa-ti fie cu folos.

| eusebiu99 a răspuns:

Da este foarte bine ca mananci multe fructe.Ele contin vitamine care nu au nici o actiune contra-indicata asupra organismului.

| d4ea a răspuns:

Rau nu are cum sa fie... poti sa manaci si 1 kg.bani sa ai sa-ti cumperi!

| danaprv a răspuns:

Daca mananci e bine si o sa fii mai sanatos! Funda?

| Diplomatica a răspuns:

E bine sa mananci kiwi, dar nu numai! Nu iti face nici un rau! puppy dog eyes
Contine foarte multa vitamina C, in concluzie, poti sa mananci kiwi! happy