| cenumesapunaici a întrebat:

E bine să iei prânzul înainte de a merge la sală? Sau mai bine după micul dejun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti lua micul dejun dupa ce ai mancat pranzul!
Atunci cand mergi la sala, nu poti merge nici cu stomacul gol, dar nici cu el plin. Se recomanda sa mananci ceva usor cu cateva ore inainte de a merge la sala.

Răspuns utilizator avertizat
| Peridava a răspuns:

In general nu e bine sa faci efort cu stomacul plin. Nu stiu cum e cu sala, dar cred ca regula e valabila.

| graffiti a răspuns:

E bine sa il iei inainte de sala, ca sa se poata digera mai usor si daca iei si niste proteine ia-le dupa sala.