| Andreea1095 a întrebat:

E greșit dacă peste 200g de prune adaug un păhărel de iaurt grecesc cu 2% grăsime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Evident.
Acel iaurt e facut doar din ZER, nicidecum nu este "iaurt grecesc" (doar dupa nume).

Ce au gresit prunele ca le condamni? big grin

| RAY a răspuns:

Nici vorba, ala are multe proteine e perfect sanatos

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme ca iaurtul ala nu ingrasa la 2% grasime, dar 200gr prune dulci, contin atat de mult zahar ca oricum se depun.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este remediul ideal pentru constipatie; succes!

| xerxes1 a răspuns:

Si ce faci cu amestecul? Clisma,vrei sa-l mananci,,il dai cainelui,vecinei, etc?

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu este deloc gresit, dar mie nu-mi suna prea delicios laughing Prune cu iaurt nu mi se pare prea yummy, mai degraba as pune banane, caise, poate chiar si ananas. Eventual zmeura sau ceva fructe de padure.

| annempx a răspuns:

Depinde...daca ai un stomac sensibil nu-ti recomand, o sa te balonezi sau constipezi.
daca ai un stomac ok, combinatia e buna.
eu nu prea mănânc fructe si lactate pentru ca nu-mi prieste.

| tril a răspuns (pentru annempx):

Prunele nu constipa. Din contra, sunt indicate pentru a usura evacuarea reziduurilor.

| Bula a răspuns (pentru annempx):

Sa constipezi de la prune? laughing

| Miur a răspuns:

De ce sa fie gresit?