| милaя a întrebat:

E normal ca fetele la maturizare sa capete celulita si un fel de linii care se afla pe partea de sus a piciorului? CE trebuie sa faci ca sa scapi de aceste lucruri!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lalalaforyou a răspuns:

Celulita apare la orice fata indiferent dace e slaba sau nu, cunosc multe persoane slabe cu celulita. Celulita se face de la cafea, mancarea fast-food, produse de patiserie, stres..bea multa apa, fa sport si fa-ti masaj puternic zilnic.

2 răspunsuri:
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Acele linii se numesc vergeturi, si nu e normal, fetele le capata doar daca se ingrasa dintr-o data. "liniile" trec doar daca sunt rosii, cand se fac albe raman permanent, iar celulita trece daca slabesti.

| whiteOdrink a răspuns:

Nu e normal sa se intample aceste lucruri. Vergeturi se numesc si le faci daca te-ai ingrasat si apoi ai slabit rapid happy, vergeturile sunt facute datorita intinderii pielii. Nu stiu daca poti scapa de ele insa stiu(din proprie experienta) ca trebuie sa mergi la un dermatolog, sa iti faci niste analize si sa vezi ce poti face ca sa le diminuezi putin! Oricum, eu am avut si inca am, la inceput erau de culoare vinetie si apoi s-au facut albe!