| Triana a întrebat:

E normal ca o fetita sa inceapa sa se masturbeze din clasele I-II?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Categoric că nu, trebuie să practice un sport, să fie în contact direct cu un adult (supravegheată, educată, îndrumată, etc.).
Pa, pa.

| doctorandus a răspuns:

Ideea ca masturbarea ar fi daunatoare a fost abandonata incepand cu secolul XX. Numai daca se masturbeaza in exces este ceva anormal (adica daca nu mai are timp de lectii, de facut temele, etc.). Vezi http://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation

Daca o duci la toti psihologii s-o piseze la cap sa nu se mai masturbeze, asta poate sa-i faca mai mult rau decat simplul fapt ca se masturbeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Masturbarea nu este normala, ar fi mai bine sa practice un sport ceva, o va ajuta mai mult.
Te pup!

| StefaniaM a răspuns:

Tu ce crezi?

| AnnaMaria27 a răspuns:

Nu! sad

| olivikkka a răspuns:

Doamne fereste, eu in clasa I nici nu stiam ce ii asta

| Sarius1994 a răspuns:

Pai nu stiu tie ti se pare ok?

| VeteranReintors a răspuns:

Nu!

| ScumpikaTha a răspuns:

In mod normal ar trebui sa domine alte activitati, dar odata ce ajunge sa cunoasca ce e aia, multi nu se mai pot abtine. Mai ales cand e vorba de un copil asa mic...

| Rusu_Cozmin_1995 a răspuns:

Pei normal nu.dar am si eu o fata in cl care cam asa sa maturizat..nu practica sporturi is chestii..citeste mult si din astea laughing