| ElenaGhilbert a întrebat:

Este normal ca copii, adolescentii sa se masturbeze?

18 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Toata lumea o face, asa isi descopera fiecare propriul corp si propria sexualitate.

| onasis1961 a răspuns:

Copii nu prea, la adolescenti este chiar indicat.

| Morenna10 a răspuns:

Da,e normal sa fie curiosi si sa se descopere pe sine

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ceva absolut normal ca adolescentii sa se masturbeze, mult mai normal decat sa faca sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea este normala la orice varsta. Sa constatat ca nu afecteaza cu nimic dezvoltarea sau sanatatea fizica sau prihica.Ba din contra se considera chiar folositoare deoarece se elimina stresul hormonal.

| T0T a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal.

| Doub a răspuns:

"ca copii"- Nu, nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

De la 12 ani zice aici ca e normal http://www.google.ro/......http?/url

| Neuronul a răspuns:

Copii nu, adolescenţii da!

| Phini a răspuns:

laughing)
nu este normal sa stea cu rigla langa ei (baietii) si sa si-o masoare in fiecare saptamana.
nu e normal sa te masturbezi in clasa, in timpul unei materii cum fac unii de la mine din clasa.
nu e normal sa iti pui mandria in capul unei fete, in fata unei camere de filmat pe holul liceului.
nu e normal sa mergi in boxeri pana la tabla, in timpul orei de mate. laughing
trecand peste multe altele.

eu zic ca e normal sa te masturbezi daca esti adolescent. dar sa nu faci din asta un mod de viata, si sa il transormi in programul de la munca laughing
Succes!

| T0T a răspuns (pentru Phini):

" sa te masturbezi in clasa"
Chiar asa rau au ajuns unii? Vai de noi...

| Phini a răspuns (pentru T0T):

Te mai mira ceva?

| T0T a răspuns (pentru Phini):

Inca ma mai mira si pe mine unele lucruri...Inca...Mi-e mai mult mila de fetele de la voi din clasa laughing

| Phini a răspuns (pentru T0T):

laughing stai fara grija.

| Livelord a răspuns:

Este normal "ca copii" sa stie si gramatica limbii romane inainte sa se apuce de masturbat.
Copiii, 3 de "i".
PS: Grija sa nu faci rana la deget.