| whitesheep a întrebat:

E normal ca pielea din zona intima sa fie mai rosiatica decat cea de pe restul corpului? Sau am vreo boala de piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred ca rosiatica poate sa fie, dar oricum un pic mai inchisa la culoare da! Daca este rosiatica poate ca te-ai oparit! Cauta produse de bebelusi, care te alina! Sau unge-te cu ulei de masline, care este cicatrizant!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Roșeața indică o infecție, o inflamație.
Mergi la doctor.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Roseata labiilor mari este semnul unei iritatii, cel mai probabil data de o secretie vaginala patologica.

| danaalexa a răspuns:

Depinde exact unde.mda e normal da nu chiar la suprafata suprafatatongue

| Akid a răspuns:

E ceva foarte normal
spre exemplu eu cand ma epilez se vede foarte rosie
daca te ingrijoreaza asa mult poti intreba un medic:*

succes

| Crisyy a răspuns:

E normal... poate esti mai sensibila in partea aia:p