| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

E o problema medicala cascatul si oftatul? In ultimul timp am facut sa casc si sa oftez gen ca nu as avea destul aer..nu mereu sunt momente si momente..recunosc ca sunt o persoana foarte anxioasa.Cel mai bun raspuns are Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu, cascatul este fiziologic, pentru a egaliza presiunile. Oftatul...habar n-am, e cam nasol daca oftezi involuntar, de obicei e legat de durere.

| Ralukafay a răspuns:

Cascatul este normal, oftatul este din cauza greutatilor, adica a problemelor sau nu chiar.