| Scarbo a întrebat:

E sanatos sa mananci furnici, imi plac foarte mult au un gust crocant si dulce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Is bune, au proteine, mananca in continuare, eventual fa-le la gratar.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
laughing Nu e normal de loc
Bine verisora mea manca cand era mica muste... dar oricum nu e normal laughing

| Maxim96 a răspuns:

Nu e normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trait s-o vad si p-asta laughing Nick : Iisus Hristos si avatar cu Fuego. Cheloo, is that you?

| xBya a răspuns:

Da dup`aia sa nu te miri, daca te mananca`n fund.

| aleahimk a răspuns:

Daca esti Iisus Hristos, da! laughing

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

:-&&&&&&&&&&. Doamne, nu mi-ai indeplinit dorinta! :bd

| lexyy a răspuns:

E normal, in china, aia mananca furnici rosii pentru ca sunt foarte bune pentru bolile de stomac in special gastrita! oricum. tampita intrebarelaughing

| Scarbo explică (pentru lexyy):

Cateodata mananc si paianjeni ii gasesc foarte repede prin gradina, din aia mai mici si rapizi.

| lexyy a răspuns (pentru Scarbo):

laughing)))da ce sa zic..chiar vad ca ai caterinca in tinelaughing

| Scarbo explică (pentru lexyy):

Treaba da daca tu crezi ca glumesc dar am momentele mele.Cateodata imi vine o pofta nebuneasca de a manca gandaci si de a bea sange, cred ca e ca un fel de dependenta.

| lexyy a răspuns (pentru Scarbo):

Cine stie ce rasa de zombi estilaughing)

| MMihai a răspuns (pentru Scarbo):

Furnicile nu se mănâncă.

Cei care :
„consumau furnici ",
făceau așa :

Se suflă puternic de praf,
trebuie spălate dacă se poate,
se zdrobesc între dinți ( măsele)
și se suge zeama
și apoi se scuipă
partea chitinoasă.

Nu este bine să „consumi", mai mult de 5- 15 furnici / 24 de ore, că au acid formic, și să nu ai probleme de aici.

Furnicile nu au nici „gust crocant" și nici dulce.

Gustul trebuie să fie undeva în zona acru == de la acidul formic ==!

Tu nu ai consumat încă, furnici.

| Scarbo explică (pentru MMihai):

Mie asa mi se pare gustul...