| Bloo2 a întrebat:

Este adevarat ca daca faci exercitii cu gantere sau greutati nu mai cresti in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NuConteazăCine a răspuns:

Nu, in schimb te inalta mersul pe bicicleta si joggingulwinking (mi-a recomandat un endocrinolog) happy

12 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Ce ai auzit tu poate se refera la cei care folosesc cate o singura gantera cu ridicare peste cap (ca si la concursurile cu diferite procedee: smulgere, etc etc) cu 100+ Kg, da, in cazul lor cresterea e inhibata de ridicarea greutatilor, dar cele mai mici una pentru cate o mana nu influenteaza cresterea.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

NuwinkingNu are nici o treaba una cu alta.love struck

| just4fun_8801 a răspuns:

Nu are nici o legatura

| kiske a răspuns:

Depinde si de varsta, daca ai de ex 14 ani si nu ai o alimentatie corecta sunt sanse sa ai probleme in viitor. Cel mai optim e sa incepi de la 16 ani(ma refer la sala), daca vrei sa lucrezi bicepsul cu greutati acasa cred ca e ok.

| sorin a răspuns:

Ma lesi malaughing si daca te duci la inot nu mai cresti ca te loveste apa in caplaughing

| JackieSue a răspuns:

nope-poti sa faci si baschet si exercitii cu gantere ...sa le alternezi si cresti si in latime si in lungime laughing

| Bloo2 explică:

"Ma lesi ma si daca te duci la inot nu mai cresti ca te loveste apa in cap". daca vrei sa me iei la misto mai bine ocoleste intrebarea...

| Paula a răspuns:

Asa am auzit si eu... te latesti mai mult decat sa te inaltesti. asta'i teoria.
nu stiu sigur daca este si adevarata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e adevarat.

Nu are nici o legatura. Bafta
Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dezvolti multilateral. dacat sa te ocoleasca omul mai bine te sare.castiga timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 anii... si fac exercitii cu ganteru. e posibil sa nu mai cresc in inaltime?

| roscatu a răspuns:

Da e adevarat eu fac asta de mult... dar daca ridici peste cap dar intins nu ai nimic