| whitecrow a întrebat:

Este adevarat ca fumatul slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefiChan8D a răspuns:

Exact. Fumatul e oribil pentru corp. Daca nu fumezi o zi intreaga te ingrasi. Daca te lasi de fumat de ingrasi 10 kg macar. Asa a patit o cunostinta. E mult mai usoara o dieta si sport in caz ca esti in depresie. Bafta!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Reduce pofta de mancare intr-adevar, dar la fel de adevarat te si imbolnaveste lent dar sigur.Este un viciu nociv.

| MskDesign a răspuns:

Este adevarat ca fumatul iti poate aduce vreo tumoare, nicidecum ca te va ajuta la slabit.

| mont a răspuns:

Pai de slabit slabeste, insa doar daca fumezi la greu, nu merge sa iei o tigara din cand in cand ca sa slabesti. Practic atunci cand organismul incepe sa fie afectat de fum slabesti un pic. Dar nu e o idee deloc buna pentru slabit, si asta ti-o zic eu care nu sunt anti-fumat. Pentru slabit e de 10 ori mai eficienta ceva miscare.

| Georgemy2 a răspuns:

Da! Iti face plamanii mai mici, mai negri, mai plini de cenusa! Daca vrei sa te viziteze parinti la cimitir si sa-ti aduca o lumanare si o floare continua sa fumezi!

| StefiChan8D a răspuns:

Da, iti slabeste viata.

| Daughter a răspuns (pentru StefiChan8D):

Haha, bine spus!

| Daughter a răspuns (pentru StefiChan8D):

Uneori taie pofta de mancare, insa in combinatie cu mancatul, te ingrasi foarte repede.

| StefiChan8D a răspuns (pentru Daughter):

Exact. Fumatul e oribil pentru corp. Daca nu fumezi o zi intreaga te ingrasi. Daca te lasi de fumat de ingrasi 10 kg macar. Asa a patit o cunostinta. E mult mai usoara o dieta si sport in caz ca esti in depresie. Bafta!

| Azpilicueta a răspuns:

Nici vorba
Fumatu este o prostie care o practic si eu de mic
Ce pot spune despre fumat este ca acei 15-20 de lei de tigari i poti strange si sa iti cumperi ceva frumos
De la fumat nu slabesti de la fumat iti miroase gura urat mana hainele a fum

| whitecrow explică:

Da stiu ca iti strica dintii, scurteaza viata, miroase urat, scurteaza viata etc. Vreau doar sa aflu parerea altora pentru ca eu am auzit de la unii ca te slabeste cu cateva kg, iar altii au spus ca te ingrasa. Am nevoie de asta pentru un proiect. Si ce pot sa spun in cazul meu, atunci cand nu am fumat o luna si m-am ingrasat 5 kg.

| whitecrow explică:

Nu am pus intrebarea asta pentru ca as face acest lucru. Nu am mai fumat de doua luni si nu mi se pare ok sa vina unii sa zica "da daca vrei sa mori continua". Nu apelez la slabit prin fumat.