| dianainsta01 a întrebat:

Este adevarat ca trebuie sa mananci mult si sanatos (5 mese) la dieta? si am voie sa mananc urmatoarele alimente: biscuiti simpli(petit beure), paine neagra, musli, porumb? credeti ca e bine sa elimin treptat alimentele ca sa obisnuiesc mai usor sau brusc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| ViatacuLouie a răspuns:

De preferat este sa elimini alimentele usor, usor. Daca ma intrebi pe mine, eu le-am eliminat bursc si a functionat.

| teosbeos a răspuns:

Exista o teorie intreaga a slabitului... paine neagra se poate manca in orice dieta, cine vrea sa slabeasca, este bine sa nu manance dulciuri decat sub forma de fructe dulci, la ore departate de mese. Porumbul are multe calorii, asa ca e mai bine sa fie evitat. In nici un regim nu e bine sa faci foamea, trebuie consumate din toate grupele de alimente: lactate, carne, fructe, legume si cereale. Trebuie insa combinate cu atentie si facuta multa miscare, ca sa se tonifice muschii...